Używane auta z USA

Zakup nowego samochodu w Polsce nie jest tani, co często wymusza na kierowcach zaciąganie długoterminowych kredytów. W związku z tym wielu rodaków decyduje się na kupno używanego samochodu w USA. Zastanawiasz się jak wygląda rynek używanych auta w Ameryce? Wybór jest bardzo duży, a ceny zadziwiająco atrakcyjne. Tak jak wszędzie – sprzedawcy nie zawsze mają czyste intencje, dlatego w tym artykule dowiesz się na co zwrócić uwagę kupując używany samochód i przede wszystkim – gdzie go szukać. Najważniejszą rzeczą jaką powinien zrobić nabywca samochodu jest sprawdzenie historii pojazdu.

Poza prześwietleniem historii auta, zanim zdecydujemy się na jego zakup warto sprawdzić również inne parametry użytkowe:

  • Stan zewnętrzny auta. To pierwsza rzecz, na którą mimo wszystko zwracamy uwagę. Ocena stanu karoserii, czy są widoczne jakiekolwiek uszkodzenia oraz czy karoseria jest symetryczna – te rzeczy zazwyczaj widać już na pierwszy rzut oka. Ilość uszkodzeń pozwoli Ci oszacować ile mniej-więcej będzie kosztowała ich ewentualna naprawa, a także czy będzie w ogóle konieczna. Kolejny element wizualny, na który powinieneś zwrócić uwagę to naklejki z logo producenta na szybach – najlepiej, gdyby na każdej znajdowały się identyczne.
  • Stan techniczny pojazdu. Chcąc zweryfikować czy auto jest w takim stanie jak podaje sprzedawca niezbędna będzie pomoc mechanika, a najlepiej wyspecjalizowanego warsztatu. Celem takiego badania jest uniknięcie kupna pojazdu, który kilka miesięcy po zakupie zacznie generować nowe, niespodziewane koszty.
  • Systemy zabezpieczające. Mowa przede wszystkim o poduszkach powietrznych. Przed zakupem warto sprawdzić czy są na swoim miejscy oraz czy są nabite. To również możemy zweryfikować komputerowo w warsztacie samochodowym.

Naszą uwagę powinny wzbudzić tanie samochody, które wyglądają jak nowe, a stan techniczny, o którym zapewnia sprzedawca również jest nienaganny. Jako nabywca powinieneś zadać sobie pytanie dlaczego auto wyglądające prawie jak nowe jest tak tanie? Takie oferty warto sprawdzić bardzo dokładnie i podchodzić do nich ze sceptycyzmem, a nie jak do życiowej okazji. Sytuacja wydaje się jeszcze bardziej skomplikowana gdy planujemy kupno używanego samochodu z USA. Jak sprawdzić stan techniczny auta za oceanem i jak zweryfikować czy informacje, które podaje sprzedawca są prawdziwe? Jednym ze źródeł informacji może być Internet i ogólnodostępne portale, na których można sprawdzić historię pojazdu z Ameryki, zanim zdecydujemy się na zakup i transport do Polski. To co możemy zweryfikować za pomocą portalu Carfax to aktualne przeglądy, liczba właścicieli, historia serwisowania oraz historia wypadkowa i kolizyjna, w której brał udział pojazd będący przedmiotem naszego zainteresowania.

Tak jak wszędzie, tak również w USA możemy trafić na uczciwych i nieuczciwych kierowców, dlatego sprawdzenie historii auta jest w tym przypadku obowiązkowe! Wykonanie rzetelnego researchu daje nam gwarancję, że kupowane auto nie zaskoczy nas przykrą niespodzianką, w szczególności gdy decydujemy się kupić auto po kolizji lub samochód powypadkowy. Zakup samochodów z USA to sposób na spore oszczędności, które sięgają nawet 40 % w porównaniu do rynku samochodów używanych w Europie. Im bardziej ekskluzywny samochód – tym na większy rabat możesz liczyć. Zakup auta w Ameryce nie jest jednak dobrym rozwiązaniem dla każdego – doskonale zdajemy sobie sprawę, że są wśród nas kierowcy, którzy muszą najpierw dotknąć swoje pierwsze auto, odbyć jazdę próbną i poznać bliżej jego zawartość. Jeżeli jednak nie spieszy Ci się z zakupem samochodu, a przy tym bardzo chcesz zaoszczędzić – import auta z USA będzie dla Ciebie bardzo korzystnym rozwiązaniem finansowym.

Pomimo tego, że w Polsce również można kupić samochód używany w bardzo dobrym stanie, taki, który pochodzi ze sprawdzonego źródła i nie ma dużych wad – jego cena zazwyczaj znacznie przewyższa koszt nabycia używanego auta na amerykańskim rynku. Poza tym, rynek używanych samochodów w Polsce jest bardzo dynamiczny, a co za tym idzie ich wartość znacznie spada o ok. 20 – 30 % w ciągu kilku lat. Import auta z USA uchroni nas przed spadkiem ceny auta, która będzie utrzymywała się na podobnym poziomie przez 2 – 3 lata. Utrata auta na wartości dla nikogo nie jest przyjemna, dlatego sprowadzenie wymarzonego pojazdu z Ameryki to naprawdę świetna opcja.

Import aut z Ameryki to zadanie, które warto powierzyć zaufanej firmie, która zajmie się za Ciebie formalnościami, zweryfikuje rzetelność danych podawanych przez sprzedawcę oraz sprawdzi stan techniczny auta. Przed wyborem firmy warto sprawdzić jej opinie w Internecie. Korzystając z usług Atlantic Moto – możesz sprawdzić opinie klientów na naszej stronie internetowej. Ilość zadowolonych kupców mówi sama za siebie! Chętnie pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego samochodu, zanim jednak to zrobimy musimy poznać Twoje preferencje. Skontaktuj się z nami już dzisiaj i opowiedz nam o swoich oczekiwaniach co do ceny, marki auta i innych parametrów. Nasi specjaliści pomogą Ci wyszukać najlepszy model na aukcjach internetowych Iaai lub Copart, a jeśli już znalazłeś auto dla siebie – zweryfikujemy czy informacje podane przez sprzedawcę są zgodne z prawdą. Wybór samochodu to poważna decyzja, której nie podejmujemy codziennie. Jeśli nie chcesz paść ofiarą oszustwa i jednocześnie chcesz zagwarantować sobie spokojną głowę – skorzystaj z usług naszej firmy – Atlantic Moto. Możesz skontaktować się z nami przez chat lub zadzwonić pod numer podany na stronie. Czekamy na Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *