Tesla – Twój samochód przyszłości

Samochody Tesla, to modele, które zdecydowanie wyróżniają się na współczesnym rynku motoryzacyjnym. Tesla, Inc. to przedsiębiorstwo amerykańskie które zostało założone w 2003 roku, a więc ma za sobą już prawie 20-letnią historię. Z tego artykułu dowiesz się dlaczego auta Tesla są tak wyjątkowe i dlaczego warto w nie zainwestować.

Nie można zaprzeczyć, że Tesla zmienił oblicze branży motoryzacyjnej. Firma Tesla, Inc zmusiła innych producentów samochodów do poważnego potraktowania tego segmentu. Jednak Tesla ma najbardziej lojalnych i najbardziej krytycznych zwolenników w porównaniu do innych marek. Z jednej strony stoją ludzie, którzy chwalą markę i stawiają ją na piedestale, a z drugiej są ludzie, którzy krytykują ją w najgorszy możliwy sposób. Biorąc pod uwagę wszystkie rzeczy, które słyszałeś kiedykolwiek o Tesli, możesz być zdezorientowany, czy zdecydować się na samochód tej marki, czy nie. Z tego artykułu dowiesz się dlaczego warto zainwestować w Teslę!

 Pomijając początkowy koszt zakupu Tesli, koszt eksploatacji samochodów tej marki jest znacznie niższy niż w przypadku samochodów z silnikiem spalinowym. Dla ludzi, którzy martwią się, że czas ładowania baterii trwa znacznie dłużej niż zatankowanie auta, oszczędności jakie zyskasz na kosztach paliwa zrekompensują Twoje smutki. Warto zaznaczyć, że Tesla nieustannie pracuje nad projektem baterii, która wytrzyma tysiące kilometrów. Pomimo tego nawet teraz, wyczerpanie baterii nie jest czynnikiem, o który należy się martwić gdy planujesz zakup Tesli z USA. Niedawno test wykazał, że akumulator jaki posiada Tesla Model S ma nadal 98-procentową pojemność po siedmiu latach użytkowania. Możesz samodzielnie w prosty sposób obliczyć swoje aktualne, roczne zużycie paliwa, a będziesz w stanie policzyć, ile zaoszczędzisz każdego roku na kosztach paliwa. Warto dodać, że cena doładowania Tesli wynosi 1,06 PLN za kWh. Już samo to jest dobrym powodem, gdy zastanawiasz się czy warto kupić Teslę. Tesla oferuje nawet bezpłatne, nieograniczone ładowanie na swoich stacjach doładowujących w niektórych modelach.

Kolejny powód, dla którego warto kupić Teslę to zastosowanie najnowszych technologii w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa. W tym aspekcie Tesla absolutnie się wyróżnia. Kierowca Tesli ma do dyspozycji ogromny ekran dotykowy na konsoli środkowej, który steruje dosłownie wszystkim w samochodzie, od systemu informacyjno-rozrywkowego po elementy sterujące HVAC. Nie ma gałek i przycisków, co nadaje kabinie nowoczesny, minimalistyczny wygląd. Do dyspozycji kierowcy jest również tryb Sentry, który wykorzystuje zewnętrzne kamery do nagrywania i wykrywania zewnętrznych zagrożeń. Wszystkie te rzeczy są unikalne jedynie dla Tesli i z pewnością nie znajdziesz ich w pojazdach innych producentów samochodów. Samochody Tesli również zajmują wysokie miejsca w rankingach NHTSA, a wszystkie z nich (Model 3, Model S, Model X) zdobywają pięć gwiazdek w swoich testach.

Wymieniając zalety Tesli, grzechem byłoby nie wspomnieć o autopilocie. Tesla Autopilot to zestaw zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę, które obejmują takie funkcje, jak centrowanie pasa ruchu, adaptacyjny tempomat, samodzielne parkowanie i pomagają zmniejszyć obciążenie pracą kierowcy. Możesz również kupić pełny pakiet możliwości samodzielnej jazdy, ale zaznaczamy, że ta technologia jest nadal w fazie rozwoju i zostanie zaktualizowana do Twojego samochodu drogą radiową, jak tylko zostanie wprowadzona na rynek. Producent samochodów stale nad tym pracuje i opracowuje nowe funkcje. Obecnie testuje funkcję „Rozpoznaj i zareaguj na sygnały drogowe i znaki stop”, która zasadniczo rozpoznaje znaki stop na drodze i rozumie sygnały drogowe. Autopilot jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym systemem tego typu i z czasem będzie się rozwijał.

 Samochody Tesli są znane ze swoich najlepszych osiągów. Zdecyduj się na dowolny model z oferty, a będziesz wiedział, o czym mowa. Auta Tesla są bardzo szybkie, nawet te, które koncentrują się na wydajności, są o wiele lepsze niż niektóre „szybkie samochody”, które są obecnie w sprzedaży na rynku motoryzacyjnym. Aby spojrzeć na to z perspektywy, najwolniejszym modelem w ofercie Tesli jest wersja wyposażenia Standard Range Plus Modelu 3, której osiągnięcie prędkości 100 kilometrów na godzinę zajmuje zaledwie 5,3 sekundy. Tesla jeszcze bardziej przesunął barierę, ogłaszając w swoich modelach wykończenia z napędem Plaid. Nawet nadchodzący Cybertruck będzie posiadał taką funkcjonalność. Poza oczywistymi powodami jest jeszcze jeden punkt, który sprawia, że ​​posiadanie Tesli zagwarantuje Ci mnóstwo frajdy. Tesla posiada takie urozmaicenia, jak głos Ricka i Morty’ego do aktywacji głosowej trybu Sentry, animacje na ekranie zmieniające się w ostatnią rundę Mario Kart i tym podobne. Takich atrakcji jest mnóstwo i zawsze fajnie jest odkrywać nowe, ukryte funkcje. Całość, łącznie z bajerami i funkcjonalnością Tesli sprawia, że na to auto można czekać wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *