Sportowe auta z USA

Sportowy samochód to marzenie każdego fana czterech kółek i miłośnika prawdziwych emocji. Mocne, szybkie i trzymające się drogi auto od dawna jest symbolem prestiżu i luksusu. Tak samo jak nie brakuje pasjonatów szybkich samochodów, nie brakuje również szybkich aut sportowych. Popularność tego typu pojazdów stale rośnie, podobnie jak ich ceny. Jeżeli chcesz zakupić tanie auto sportowe doskonałej jakości, świetnym rozwiązaniem może okazać się import z USA. Pomimo, że transport samochodu z Ameryki wiąże się z dodatkowymi kosztami, wiele osób decyduje się na ten ruch, ponieważ ostatecznie cena auta jest znacznie niższa niż gdybyśmy kupowali ten sam samochód na rynku europejskim. Z tego artykułu dowiesz się jakie są najlepsze auta sportowe, które warto kupić za oceanem.

Chevrolet Corvette

To amerykański model jednego z najlepszych samochodów sportowych produkowany od 1953 roku. Chevrolet stał się prawdziwą legendą, a do 2017 roku powstało aż siedem generacji tego modelu. Od kiedy tylko pojawił się na drogach wzbudza podziw i ekscytację u osób które zasiadają za kierownicą tego wyjątkowego auta. Samochód sportowy Chevrolet Corvette pomimo wieloletniej ewolucji jest dostępny jedynie w wersji dwudrzwiowej i dwuosobowej. Po raz pierwszy jako cabriolet, później jako coupé. Chevrolet Corvette to auto, które zadowoli każdego miłośnika szybkich pojazdów sportowych, dostępne w znacznie niższych cenach niż konkurencyjne Porsche czy BMW. Dla osób, które chcą sprowadzić Corvette z USA, zdecydowanie polecamy starsze generacje, które zaskakują fantastycznymi cenami. Do zakupu zachęca albowiem nie tylko atrakcyjna cena ale również rekordowe osiągi.

Chevrolet Camaro

Camaro to kolejny, wart uwagi samochód sportowy wyprodukowany pod zwierzchnictwem koncernu General Motors, który był odpowiedzią na konkurencyjnego Mustanga. Zyskał sympatię zmotoryzowanych na całym świecie ponieważ nawiązuje wyglądem do klasycznych modeli. Cena auta jest bardzo atrakcyjna, biorąc pod uwagę jego moc i parametry konstrukcyjne. Dowodem potwierdzającym fenomen Chevroleta Camaro jest nagroda w konkursie „World Car of the Year” zdobyta ponad 10 lat temu. Camaro to godny następca Chevroleta Nova występujący w wersji copue i cabrio. Niebanalny wygląd zewnętrzny i sportowy design z krótkim tyłem to jego cechy rozpoznawcze.

Dodge Charger

Ten kultowy pojazd zachwyca nie tylko rykiem silnika ale również kształtem – masywne kontury zdecydowanie wyróżniają się na tle pozostałych aut sportowych. Jego historia sięga 1964 roku, kiedy to promowany był jako roadster wzorowany na Polarze. Dodge Charger największą popularność zyskał jednak w latach 60. i 70., kiedy to uznawany został za honorowego przedstawiciela „muscle cars”. Aktualnie projektanci Chargera postawili na nowoczesny wygląd, który jedynie umownie nawiązuje do pierwowzoru. Może dlatego zyskał tak dużą sławę na europejskim rynku. Jest wysoce szanowany przez kierowców z uwagi na doskonałą dynamikę jazdy. Polacy najchętniej wybierają ekonomiczną wersję Dodge’a z silnikiem V6.

Mustang

W tym rankingu nie mogło zabraknąć najpopularniejszego auta sportowego na świecie. To oczywiście Ford Mustang, który zapoczątkował erę „pony cars” w USA – zupełnie nowych aut sportowych nieznanych dotąd na światowym rynku motoryzacyjnym. Do tej pory koncern sprzedał ponad 10 milionów Mustangów, co może wynikać z atrakcyjnych cen, spektakularnej stylistyki i zwinności na każdego typu nawierzchni. Młodsze generacje, chociaż nieco różnią się od pierwowzoru nieustannie cieszą się popularnością wśród najmłodszych kierowców, również w Polsce.

Sportowe auta, które opłaca sprowadzić się z USA to również modele, które nie zostały wyprodukowane w amerykańskich fabrykach. Poza wymienionymi powyżej autami, ogromną popularnością cieszy się także BMW serii 6, Porsche i Mercedes. Wybór idealnego auta sportowego to trudna decyzja, dlatego warto skorzystać z pomocy ekspertów, którzy oferują wsparcie na każdym etapie zakupu. Decydując się na usługi Atlantic Moto zyskują Państwo pewność dobrze ulokowanych pieniędzy. Pomożemy nie tylko w wyborze auta, ale również sprawdzimy jego historię, wylicytujemy najatrakcyjniejszą cenę i zajmiemy się transportem do Polski. Nie zwlekaj i już teraz skontaktuj się z nami za pomocą czatu na stronie internetowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *