Najlepsze auta do jazdy w mieście

Twoje życie kręci się głównie w miejskiej scenerii? Potrzebujesz pewnego i bezpiecznego auta, którym dojedziesz do pracy, odbierzesz dzieci z przedszkola i jeszcze zrobisz zakupy na cały tydzień? Ten artykuł jest dla Ciebie. Przedstawiamy w nim najlepsze samochody z USA, które idealnie sprawdzą się jako auta miejskie – sprawdź już teraz!

Citroen C3

Od wprowadzenia modelu trzeciej generacji w 2016 roku, C3 stał się jednym z największych sukcesów Citroena. W rzeczywistości to bestseller marki z ponad 780 000 sprzedanymi modelami na całym świecie. Nic dziwnego, że nowy Citroen C3 skupia się na wyrafinowaniu, a nie rewolucji, z subtelnymi zmianami stylu, zaktualizowanym wnętrzem i najnowszymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Żaden inny samochód w tym segmencie nie oferuje tak wielu możliwości personalizacji, ponieważ oferuje aż 97 różnych kombinacji kolorów nadwozia, w porównaniu z 36 w poprzedniej wersji. Przód Citroena został przeprofilowany, z nowymi reflektorami LED i zmienionym wyglądem, nadając mu rodzinne podobieństwo do nowych C4 i e-C4. Model jest również dostępny z nowymi 17-calowymi felgami aluminiowymi i odświeżoną konstrukcją Airbump – nie dla każdego, ale z pewnością są one pomocne w ochronie przed frustrującymi uderzeniami i zadrapaniami na parkingu, co zdecydowanie docenią kierowcy podczas jazdy w mieście. Wewnątrz C3 stawia przede wszystkim na wygodę.

Renault Clio

Najnowsze Renault Clio jest jak dotąd najlepsze i plasuje się w czołówce swojej klasy zaraz obok wciąż popularnego Forda Fiesty. Renault Clio jest samochodem wysokiej jakości pomimo konkurencyjnej ceny i stanowi niemal idealne połączenie praktyczności, standardowego wyposażenia i stylowego wyglądu. Wolelibyśmy, aby skład silników benzynowych był mocniejszy, ale nie ma co narzekać – Renault Clio to jeden z samochodów najlepszych do jazdy w dużym mieście i nie tylko. Renault Clio to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie motoryzacji, synonim małych, niedrogich samochodów supermini, które świetnie się prowadzą i oferują wiele atrakcyjnych funkcji. Ponad 15 milionów Renault Clio zostało sprzedanych od pierwszego pojawienia się na rynku w 1990 roku, a najnowszy model – wprowadzony prawie 30 lat później w 2019 roku – ma nadzieję na kontynuację tego sukcesu. Niezmiennie popularny Ford Fiesta to samochód, z którym mierzy się Clio. Clio poprzedniej generacji nie radziło sobie zbyt dobrze, ale w swojej najnowszej wersji Renault znacznie podniosło poprzeczkę.

Toyota Yaris Hybrid

Najnowsza generacja Toyoty Yaris powinna znaleźć się na każdej liście kierowców poszukujących idealnego supermini – zwłaszcza tych, którzy większość czasu spędzają na jeżdżeniu po mieście. Toyota Yaris może konkurować z Fiestą, którą przewyższa pod względem dynamiki jazdy i Clio, z którym konkuruje pod względem dostępnej przestrzeni. Jej hybrydowy układ napędowy jest niezwykle wydajny w warunkach miejskich. Sugerujemy jednak unikanie wersji z wyższej półki – zarówno ze względu na wartość, jak i jakość jazdy. Kiedy ostatnia Toyota Yaris była oferowana z napędem hybrydowym, wydawała się nieco wyprzedzać zakręt. Ale czasy się zmieniają, a fakt, że całkowicie nowa czwarta generacja samochodu jest oferowana tylko jako hybryda, jest bardzo wymowny. Toyota wyraźnie uważa, że ​​społeczeństwo jest gotowe na zelektryzowane supermini. I wygląda na to, że jej producenci mają rację.

Ford Fiesta

Ford Fiesta cieszy się ogromną popularnością jako mały samochód, który potrafi wywoływać szeroki uśmiech na twarzy kierowcy podczas jazdy w mieście. Ale jest o wiele więcej powodów, dla których Fiesta znajduje się na szczycie list sprzedaży od ponad dekady. Najważniejsze zmiany w najnowszej generacji Fiesty dotyczą wnętrza. Chropowate niebieskie wyświetlacze i system sterowania wzorowany na Motoroli RAZR już dawno straciły na znaczeniu. Teraz mamy dostępny gładki ekran tabletu, dopasowany do poziomu wyposażenia oraz całkowicie odnowioną deskę rozdzielczą wraz z zestawem wskaźników. Fiesta nieco się wydłużyła, co jest głównie zasługą większych zderzaków. Rozstaw osi jest o 4 mm dłuższy. Z tyłu stare, pionowe tylne światła ustępują miejsca poziomym. W większości modeli są to diody LED. Znany trzycylindrowy silnik 1.0 pozostaje w szerokiej gamie silników z turbodoładowaniem o mocy do 140 KM.

Peugeot 208

Nowy Peugeot 208 wyróżnia się genialnym designem. Oferuje poczucie stylu, zapewnia prawdziwy komfort, pomagając wyróżnić się na zatłoczonym rynku supermini. Opierając się na ostatnich sukcesach w postaci SUV-ów 3008 i Fastback 508, Peugeot stawił czoła wysokim oczekiwaniom co do swojego nowego, miejskiego samochodu i na wielu płaszczyznach mu się to udało. Ale klienci supermini są bardzo wymagający. Chociaż 208 z pewnością wygląda oszałamiająco i jeździ wystarczająco dobrze, oferuje kompromisowy pakiet ze względu na przeciętną przestrzeń pasażerską i bagażową oraz kosztowny zestaw opcjonalny. Z pewnością zapłacisz za ten dobry wygląd, ponieważ 208 ma dość wysoką cenę katalogową w porównaniu do swoich konkurentów. Oryginalny Peugeot 208, został wprowadzony na rynek w 2012 roku i poprawił sytuację Peugeota. Peugeot na nowo zdefiniował swoją stylistykę w 2016 roku, wprowadzając SUV-a 3008 drugiej generacji. Od tego czasu firma zaprezentowała 508 Fastback i zupełnie nowy kompaktowy crossover 2008, modele chwalone za styl, atrakcyjność i atrakcyjność dla kierowcy. A jednak ostatnie produkty nadal pozostają w cieniu 208.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *