Motoryzacyjne portale aukcyjne w USA, którym należy ufać

Nietrudno zauważyć rosnący trend na sprowadzanie używanych samochodów z Zachodu. Obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na ściągniecie pojazdu zza oceanu. Sprowadzanie aut z USA stało się bowiem całkiem dobrym pomysłem, a na aukcjach można upolować czasem prawdziwe perły motoryzacji. Z których jednak serwisów korzystać, by nie przejechać się na ofertach?

Motoryzacyjne portale aukcyjne w USA warte zaufania

W odróżnieniu od polskiego rynku pełnego ogłoszeń, które często, delikatnie mówiąc, mijają się z prawdą, kupowanie auta z USA jest całkiem bezpieczne. Oczywiście obawy może wzbudzić niemożność naocznego sprawdzenia stanu samochodu, jednak dzięki zgodnym z rzeczywistością anonsom, które są kontrolowane przez serwisy aukcyjne, można być spokojnym. Za prawidłowe opisy stanu technicznego oferowanego pojazdu odpowiada bowiem właściciel portalu aukcyjnego.

Jakie zalety ma sprowadzenie auta z USA?

Na rynku amerykańskich samochodów używanych łatwo znaleźć pojazd o bardzo małym przebiegu w bardzo atrakcyjnej cenie. Amerykanie bowiem o wiele częściej zmieniają swoje samochody, w czym pomagają im warunki na rynku. Również mała usterka, którą w Polsce poddajemy naprawie, w Stanach stać się może pretekstem do wymiany auta na nowe i sprzedaży starego. Popularnością cieszą się również klasyki. Zabytkowe auta osiągają na naszym rynku tak wysokie ceny, że bardziej opłacalne jest sprowadzenie ich z USA.

Lista sprawdzonych portali aukcyjnych

Decydując się na zakup auta ze Stanów Zjednoczonych, należy korzystać jedynie ze sprawdzonych i kontrolowanych portali. Do dwóch najpopularniejszych serwisów należą:

– IAAI – największy amerykański serwis z ogłoszeniami motoryzacyjnymi dotyczącymi zarówno pojazdów osobowych, jaki i ciężarowych czy motocykli. Znajdziesz na nim auta zabytkowe, używane i uszkodzone, jednak możesz być pewien, że opisy ich stanu technicznego są zgodne z rzeczywistością,

– Copart – jest mniejszym portalem od IAAI, jednak i na nim można znaleźć atrakcyjne oferty aut używanych, uszkodzonych i sprawnych. Często opisany jest pełen zakres prac naprawczych, które należy podjąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *