Motocykle Indian – legenda na amerykańskim rynku

Motocykle Indian mają bardzo długą, ponad stuletnią historię na amerykańskim rynku. Marka Indian, początkowo znana pod nazwą Hendee Manufacturing Company została założona przez dwóch wspólników – kolarza i mechanika. Nic nie wskazywało na to, że osiągną taki sukces na światowym rynku motoryzacyjnym, ponieważ na początku zajmowali się skromną produkcją rowerów. Pierwszy motocykl – Indian Single trafił na rynek w 1902 roku, a kilka lat później Indian zyskał rozpoznawczy znak swojej marki – czerwone malowanie. Najbardziej pamiętnym wydarzeniem w dziejach Indian jest rok 1905, kiedy przedstawiono pierwszy jednoślad w układzie V-twin. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze motocykle Indian z USA, które wciąż można kupić za oceanem.

Indian Scout

Idealny motocykl na długie trasy – Indian Scout jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli marki Indian, który po raz pierwszy zaczęto produkować w 1920 roku. Tajemnicą nie jest, że współczesna wersja Scouta to zupełnie inna maszyna, aniżeli ta sprzed ponad 80 lat. Ta sama nazwa wiąże się jednak z kilkoma tradycyjnymi detalami, będącymi najlepszym dziedzictwem pierwszego Scouta. Najnowsza wersja Scouta jest na rynku od 2015 roku i wciąż uznawana jest za jeden z najlepszych krążowników na rynku. Jego ideą jest połączenie komfortu i ponadprzeciętnych osiągów. Elegancki, skórzany fotel o wysokości 6,5 centymetra zapewnia wygodny styl jazdy cruiserem, z kolei silnik V-Twin o pojemności 1133 cm3 o mocy 94 KM zapewnia szalenie szybką jazdą z dużą mocą. Zupełnie nowy Indian to koszt ok. 65 tysięcy złotych za model, który prezentuje się oszałamiająco. Podobnie jak większość krążowników jest stosunkowo uproszczony technologicznie. W standardowym wyposażeniu znajduje się obowiązkowy ABS i ładowarka USB.

Indian Chieftain Dark Horse

Kolejnym modelem w serii premium motocykli marki Indian, któremu przyjrzymy się bliżej w tym artykule, jest Chieftain Dark Horse. Nieco bardziej współczesny od Indian Scout, zaskoczy Cię nowoczesnym designem i sprawdzi się idealnie do luksusowych dojazdów do pracy lub dłuższych wycieczek. Ta maszyna o pojemności 1890 cm3, napędzana jest potężnym silnikiem Thunderstroke 116, dzięki któremu osiąga imponujący moment obrotowy 171 Nm przy zaledwie 3000 obr./min, więc pomimo masywnych rozmiarów ma wystarczająco dużo siły aby zaoferować Ci niezapomnianą frajdę z jazdy. Motocykl Cheftain posiada trzy tryby jazdy, tempomat, ABS oraz bez kluczykowy zapłon. Wyposażony został także w atrakcyjną owiewkę przednią z elektryczną szybą i wbudowanymi głośnikami. Na rynku dostępny jest także model z 7-calowym ekranem dotykowym z wbudowaną nawigacją i multimedialną łącznością. Ponadto Indian Cheftain zapewnia mnóstwo miejsca do przechowywania dzięki solidnym sakwom, które dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i wyglądają naprawdę imponująco!

Indian Roadmaster

Roadmaster to najlepszy motocykl turystyczny w ofercie Indian, który, jest w pełni wyposażony w różnego rodzaju udogodnienia turystyczne w całej gamie. Podobnie jak Cheftain, napędzany jest silnikiem Thunderstroke 116 V-Twin. Indian Roadmaster w zasadzie posiada na wyposażeniu wszystko, to co ma Chieftain, a jednak wznosi go na wyższy poziom. Poza tymi samymi funkcjami i technologiami (tryby jazdy, tempomat i system audio), które są w nim obecne, otrzymujemy również technologię dezaktywacji tylnego cylindra, wysokiej jakości siedzenie turystyczne, które wygląda jak fotel oraz 140 litrów przestrzeni ładunkowej. Warto zaznaczyć, że motocykl Roadmaster, o którym mowa to potężna maszyna o wadzę ponad 400 kilogramów. Poruszając się w trasie, nie stanowi ona dużego problemu, ale przy małych prędkościach, jak również na postoju ogromna waga tego jednośladu może stać się problematyczna, jeżeli nie jesteś na to przygotowany.

Indian Bobber Sixty

To zupełnie nowy i jakże wyjątkowy krążownik produkcji Indian. Po raz pierwszy ukazał się w ubiegłym roku i wciąż jest najbardziej ekonomicznym sposobem na posiadanie własnego motocykla Indian w tym roku. Cena za nowy model zaczyna się od 50 tysięcy złotych. Motocykl Bobber Sixty jest dostępny tylko w jednym wariancie kolorystycznym. Pomimo niewielkiej pojemności silnika (1000 cm3 – nieco mniej w porównaniu do zwykłego Scout’a o pojemności 1133 cm3), ten motocykl ma dosyć dużą moc 76 KM, przez co gwarantuje komfortową i mocną jazdę. Po raz kolejny pomocne dla motocyklistów funkcje są w wersji podstawowej, w rzeczywistości nawet ABS jest opcjonalnym dodatkiem, ale tak jak wszystkie motocykle Indian, otrzymujesz najwyższą jakość. To elegancki i efektowny cruiser, który zachwyca wydajnością i funkcjonalnością.  Według nas – w tym przedziale cenowym to idealna opcja dla każdego, kto marzy o własnym motocyklu Indian z USA!

Indian Vintage

Motocykl Indian Vintage należy do klasy premium i zachwyca piękną, klasyczną stylistyką po najnowocześniejszą technologię. Zostając właścicielem tego jednośladu bez wątpienia doświadczysz luksusu w najlepszym wydaniu. Vintage jest wyposażony w skórzane siedzenie i skórzane sakwy, w połączeniu z perłowym lakierem i chromowanymi detalami, naprawdę prezentuje się elegancko. Opony z białymi detalami i przednia szyba z szybkozłączką stanowią efektowny dodatek do wykończenie. Pomimo stylistyki retro, w tym motocyklu można doszukać się sporo technologii z trzema trybami jazdy, tempomatem i zapłonem bez kluczykowym. Motocykl Vintage posiada także dezaktywację tylnego cylindra, aby móc automatycznie wyłączyć tylny cylinder w trakcie postoju, aby obrót przepustnicy mógł przywrócić go natychmiast do życia. Legenda w tak efektownym wydaniu z pewnością zrobi wrażenie na każdej trasie – jesteśmy tego pewni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *