Jak sprowadzić auto z USA?

Wydawać by się mogło, że zagadnienie jakim jest import auta z USA nie jest dla obywatela polski tematem tabu. Podobnie jak import z krajów Unii Europejskiej, który kwitnie od kilkunastu lat. Kiedy jednak chcielibyśmy aby na naszym parkingu lub w garażu wyróżniał się wyjątkowy Ford Mustang lub Infiniti FX35, pojawia się wiele pytań i wątpliwości odnośnie tego jak wygląda tak naprawdę sprowadzenie auta do Polski z USA. Z czym dokładnie wiąże się przeprawa przez ocean i jakie są jej koszty. W Polsce nie brakuje fanów motoryzacji, których od zawsze fascynowały amerykańskie limuzyny, auta sportowe czy też duże van’y i pick-up’y. Co więcej, w dobie Internetu nie ma problemu ze znalezieniem wszystkich informacji o swoim wymarzonym samochodzie na stronach internetowych producentów oraz na portalach aukcyjnych takich jak Iaai i Copart, gdzie można kupić używane i uszkodzone w różnym stopniu auta z USA w niskich cenach. Od czego zacząć poszukiwania wymarzonego samochodu? Opcji jest kilka, a w tym artykule przedstawimy jedynie te, które są sprawdzone.

Po pierwsze można skorzystać z usług pośrednika – to głównie firma specjalizująca się w imporcie z USA i Kanady. Przy współpracy z taką firmą zakup samochodu z USA nie różni się niczym od zakupu w polskim komisie. Kolejna możliwość to współpraca z agentem transportowym. Korzystając z takiego rozwiązania możesz zaoszczędzić część środków, ale kosztem samodzielnego załatwienia formalności związanych z zakupem i uruchomieniem w Polsce ubezpieczenia oraz utratą gwarancji, które firma inaczej przejmuje. Trzecia opcja to załatwienie wszystkiego samodzielnie. To najmniej opłacalny sposób na sprowadzenie auta z Ameryki, prawdopodobnie to najtańsza opcja, ale tylko dla poszukiwaczy przygód i wyzwań.

Najłatwiejszym sposobem na sprowadzenie samochodu z USA jest zwrócenie się do wyspecjalizowanej firmy. Do najpopularniejszych firm z wieloletnim doświadczeniem w branży należy Atlantic Moto. Oprócz importu wybranego przez Państwa samochodu lub motocykla oferujemy szeroki wachlarz usług towarzyszących, od zorganizowania napraw, homologacji, dopełnienia formalności urzędowych związanych z rejestracją auta w Polsce, poprzez import części zamiennych i usługi ubezpieczeniowe. Usługi różnią się w zależności od potrzeb klientów. Przebieg całej transakcji z firmą Atlantic Moto wygląd następująco: zgodnie z preferencjami klienta auto jest wybierane na aukcji internetowej (najczęściej Iaai lub Copart). Kolejno naszym zadaniem jest szczegółowe sprawdzenie historii pojazdu oraz jego rzeczywistego stanu. Ważne jest aby wszystkie informacje o historii auta były wpisane w karcie pojazdu – wszystkie, czyli dokonane od czasu pierwszej rejestracji. Zaświadczenie o historii samochodu powinno zawierać między innymi takie informacje jak: zmiany właściciela, wypadki, zalania, wybuch poduszki powietrznej, użytkowanie samochodu jako taksówki, rekonstrukcje i duplikaty karty technicznej. Po ostatecznym ustaleniu, jaki dokładnie samochód lub motocykl z USA mamy dla Państwa sprowadzić, przygotowujemy szczegółową ofertę z przybliżoną ceną pojazdu. Oferta oczywiście zawiera również zdjęcia pojazdu i inne, niezbędne parametry. Za nasze usługi płacą Państwo w momencie gdy pojazd zostanie dostarczony w umówione miejsce. Nie pobieramy zaliczek i oferujemy najniższe na rynku koszty transportu. Czas dostawy auta z USA wynosi średnio 5 tygodni. Aby nasi klienci mogli na bieżąco obserwować rozwój sytuacji informujemy o postępowaniu procesu kupna jak również udostępniamy monitoring zakupionego pojazdu. Nasze relacje z klientami budujemy na wzajemny zaufaniu, dlatego tak ważna jest dla nas transparentność wszystkich działań.

Auta z USA, które najczęściej importujemy to samochody osobowe, w czołówce których znajduje się Ford Mustang, Ford Fusion, Infiniti i Chevrolet. To pojazdy sprowadzane dla osób prywatnych. Z kolei firmy wybierają najczęściej samochody dostawcze i auta do przewozu osób. Po sprowadzeniu auta załatwiamy wszystkie niezbędne dokumenty, począwszy od odprawy celnej, poprzez homologację, aż po przekazanie dokumentów nowemu właścicielowi. Każdy pojazd sprowadzany przez firmę Atlantic Moto przechodzi ścisłą kontrolę, która ma na celu wykryć nawet najmniejsze nieprawidłowości lub potwierdzić w stu procentach rzetelność sprzedającego. Doskonale rozumiemy, że dla osoby, która nie wie jak wygląda w rzeczywistości import pojazdu z USA, cały proces może wydawać się skomplikowany i problematyczny.

 Na co jeszcze warto zwrócić uwagę zanim zdecydujemy się na zakup auta w USA? W zależności od wybranego modelu warto zorientować się czy na rodzimym rynku jest łatwy dostęp do części zamiennych oraz w jakich są cenach. Wprawdzie możliwe jest sprowadzenie części zamiennych z Ameryki, ale w przypadku niektórych awarii warto mieć do nich natychmiastowy dostęp. Nowe samochody lub samochody, które są nadal w produkcji, otrzymają wszystkie części zamienne, problem może wystąpić w przypadku samochodów używanych i starszych roczników. Naprawy można przeprowadzać w niektórych warsztatach wykonawczych firmy pośredniczących, które jako profesjonaliści możemy Państwu polecić gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Ich liczba w ostatnich latach znacznie wzrosła, a świadczone usługi są na bardzo wysokim poziomie. To na co często zwracają uwagę osoby decydujące się na zakup auta za oceanem to to, w jakim stopniu auta amerykańskie różnią się od tych europejskich. Przede wszystkim chodzi tu o jednostki w jakich zaprogramowane są niektóre wskaźniki (na przykład temperatura, prędkościomierz lub obrotomierz). Z naszego doświadczenia wynika, że wygląda to naprawdę różnie, ale każdy z tych mierników możemy dowolnie ustawić według naszych preferencji w każdym warsztacie i salonie samochodowym. Podsumowując, zakup auta na rynku amerykańskim to wyzwanie, które najlepiej jest powierzyć profesjonalistom. Korzystając z usług cenionej na polskim rynku firmy Atlantic Moto możesz spać spokojnie i nie martwić się procesem importu. Gwarantujemy 100% profesjonalizmu i zadowolenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *