Jak kupić samochód lub motocykl z USA?

Amerykański rynek samochodów i motocykli jest nie tylko największy na świecie ale posiada również najbogatszą motoryzacyjną historię. Właśnie tutaj powstawały pierwsze taśmy produkcyjne, z których masowo zjeżdżały pojazdy, nic więc dziwnego, że Stany Zjednoczone stały się popularnym kierunkiem dla pasjonatów motoryzacji. Tutaj wybór samochodów i motocykli jest najbogatszy. Co więcej samochody i motocykle z USA są dostępne zwykle w niższych cenach niż w Europie. Sprowadzanie auta zza granicy to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych jak również dla firm. W ostatnich latach Polacy coraz częściej interesują się możliwościami jakie oferuje amerykański rynek motoryzacyjny. Możliwość zakupu wyjątkowego auta lub motocykla w atrakcyjnej cenie zachęca Polaków do szukania prawdziwych perełek na portalach aukcyjnych oferujących nowe i używane pojazdy. Niskie ceny samochodów i motocykli w porównaniu do tych obowiązujących na rynkach europejskich są zasługą dobrej kondycji ekonomicznej panującej w Stanach Zjednoczonych. Właściciele kilkuletnich samochodów szybko decydują się  na nowe, po czym sprzedają praktycznie nowe auta w atrakcyjnych cenach. Jeśli interesują Cię tanie auta i tanie motocykle to znalazłeś się w odpowiednim miejscu. Pomimo dodatkowych kosztów importowych, jakie musi ponieść przyszły właściciel auta, sprowadzenie samochodu z USA ciągle jest bardzo opłacalne. Najważniejsze w tym wszystkim jest aby wyszukiwać oferty sprzedaży jedynie na sprawdzonych aukcjach internetowych. W tym artykule poszukamy odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące zakupu pojazdów z USA. Czy to rozwiązanie opłaca się każdemu? Od czego zacząć poszukiwania wymarzonego auta? I w końcu – jak zorganizować transport auta z Ameryki.

Gdzie najlepiej szukać samochodów i motocykli do importu?

Istnieje wiele miejsc, w których można szukać auta z USA. Nieocenionym źródłem informacji w tym temacie jest Internet i na przykład motocyklowe fora internetowe, na których kupujący bardzo chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. Najpopularniejsze są przede wszystkim różne aukcje samochodowe typu Iaai, Copart i Impact Auto. To miejsca, w których można wylicytować dowolny pojazd, od zabytkowych klasyków po auta sportowe i niedostępne w Polsce motocykle. Zanim jednak przystąpimy do licytacji warto sprawdzić historię pojazdu, co czasami może wydawać się kłopotliwe. Tak naprawdę osoby, które do tej pory nie miały do czynienia z tego typu aukcjami mogą nawet nie wiedzieć jakich dokumentów żądać od sprzedawcy, na co zwrócić uwagę przy zakupie i jaki będzie ostateczny koszt sprowadzenia auta do kraju. Aby nie paść przypadkową ofiarą oszustwa warto skorzystać z pośrednictwa sprawdzonej firmy, która zajmuje się importowaniem aut i motocykli z Ameryki. Zakup pojazdu z USA tą drogą pozwoli zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Z pomocą przychodzi Atlantic Moto – firma, która pomoże Ci wybrać i kupić pojazd dopasowany do Twoich potrzeb, zajmiemy się formalnościami – w tym ocleniem, a na koniec dostarczymy auto z gotowymi dokumentami pod drzwi Twojego domu.

Czy warto kupować auto na aukcjach internetowych?

Aukcje internetowe Iaai i Copart to miejsca, w których można licytować zarówno pełnowartościowe jak i uszkodzone pojazdy. Oferty publikowane na wymienionych portalach dotyczą sprzedaży motocykli, aut osobowych, a nawet dostawczych i ciężarowych. Można tu znaleźć samochody z USA z napędem elektrycznym lub hybrydowym, zabytkowe modele motocykli, jak również kilkudziesięcioletnie klasyki. Aukcje Copart i Iaai są znane na całym świecie, a ich popularność jest konsekwencją bezpiecznych i uczciwych zakupów, które gwarantują właściciele portali aukcyjnych. Jeśli nie jesteś pewien jak kupić auto na aukcjach, przerażają Cię formalności i kwestie importu do Polski – zaufaj fachowcom, którzy zajmują się tym na co dzień. Odpowiedź na pytanie czy warto kupować auto na aukcjach internetowych może być tylko jedna – „Warto” przez duże „W”!

Jak zorganizować transport auta z USA do Europy?

Nasza firma, która oferuje usługi importu pojazdów z USA dopilnuje aby kupiony samochód lub motocykl został dostarczony na czas do portu, do firmy shippingowej, która zajmie się wysyłką Twojego pojazdu do Polski. Tutaj ważny jest sposób załadowania kontenera. Wiele firm aby zaoszczędzić pakuje do kontenera kilka aut na raz, co jest niebezpieczne i często wiąże się z ryzykiem uszkodzeń. Korzystając z usług Atlantic Moto otrzymujesz gwarancję, że Twój samochód zostanie przetransportowany w dogodnych warunkach i masz pewność, że nie nastąpi żadne niespodziewane uszkodzenie. Po naszej stronie leży również kwestia ubezpieczenia aut i motocykli na czas transportu. Jeżeli chcesz poznać jakie są koszty transportu auta z USA do Polski, które uzależnione są od rodzaju importowanego pojazdu sprawdź koniecznie kalkulator auta z USA.

Jak możemy Ci pomóc w zakupie pojazdu z USA?

Kupno samochodu z Ameryki wcale nie musi być obarczone ryzykiem, chociaż wśród osób planujących zakup krąży wiele mitów na temat fałszowania przebiegów licznika, złego stanu technicznego, a co za tym idzie brak możliwości obejrzenia auta przed zakupem dodatkowo wzmaga obawy kupujących. Doskonale zdajemy sobie sprawę jakie obawy mogą mieć kupujący auto z USA, dlatego przygotowaliśmy szereg usług, które mają za zadanie zapewnić bezpieczny zakup auta w Ameryce. Jesteśmy profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem w swojej branży i doskonale wiemy na co zwrócić uwagę podczas zakupu auta na aukcjach internetowych. Jeżeli znalazłeś na Iaai lub Copart, auto które chciałbyś sprowadzić do Polski, lub wiesz jaki model auta Cię interesuje – zgłoś się do nas, a chętnie pomożemy w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z zakupem i zapewnimy szybki i tani transport auta z USA.  Specjalnie dla Ciebie weryfikujemy:

– historię pojazdu,

– rodzaj i rozmiar uszkodzeń,

– czy pojazd wcześniej podlegał licytacji,

– wyposażenie auta lub motocyklu,

– sprzedającego.

Zaufaj sprawdzonej firmie Atlantic Moto, z której usług skorzystało już setki zadowolonych kierowców!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *