Auta z USA licytowane na Copart – co warto wiedzieć?

Sprowadzanie pojazdów z zagranicy jest w Polsce popularne od lat. Ostatnio jednak coraz częściej Polacy decydują się na zakup samochodu używanego w USA, korzystając z usług portali aukcyjnych. Jednym z nich jest Copart, który umożliwia licytacje wielu rodzajów pojazdów, począwszy od klasyków, po motocykle i pojazdy przemysłowe.

Portal aukcyjny Copart

Korzystając z jednego z największych motoryzacyjnych portali aukcyjnych w USA, masz pełen dostęp do ogłoszeń dotyczących samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych czy motocykli, zarówno sprawnych, jaki uszkodzonych czy powypadkowych. Z usług portalu mogą korzystać klienci indywidualni, a także biznesowi. By usprawnić cały proces, warto przekazać swoje zlecenie kupna samochodu specjalizującej się w licytacjach firmie pośredniczącej.

Czy zakup samochodu  z USA na portalu aukcyjnym może być ryzykowny?

Nie trzeba być zbyt sceptycznym wobec pomysłu zakupu samochodu na aukcji. Zdarzają się tutaj bowiem niebywałe okazje! Bardzo dobre warunki materialne obywateli USA pozwalają im na częstszą niż u nas wymianę aut na nowsze modele. Dzięki temu na rynku wtórnym można znaleźć całkiem sprawne pojazdy z niskim przebiegiem. Co prawda, wszędzie zdarzają się oszuści, ale wystarczy powierzyć zakup firmie pośredniczącej, która ma doświadczenie w sprowadzaniu aut, by zminimalizować ryzyko bycia oszukanym. Warto wiedzieć, że Copart współpracuje jedynie ze sprawdzonymi dealerami.

Kto może korzystać z portalu?

Copart zwraca szczególną uwagę na to, kto umieszcza ogłoszenia. Na portalu mogą rejestrować się jedynie pełnoletnie osoby, które, by rozpocząć udział w licytacjach, zobowiązane uwierzytelnić tożsamość poprzez przesłanie do administracji skanu swojego dowodu osobistego. Zarejestrowanie przedsiębiorstwa wymaga również okazania odpowiednich dokumentów   m.in. potwierdzających prowadzenie legalnej działalności, identyfikatora podatkowego czy formularzy podatkowych wielostanowych. Portal aukcyjny współpracuje tylko i wyłącznie z uczciwymi sprzedawcami z USA, kontrolując treści umieszczane w ogłoszeniach oraz ich zgodność ze stanem faktycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *