Amerykańskie motocykle dla każdego

Ameryka to kraj będący doskonałym miejscem dla indywidualistów, ludzi wolnych i tych, którzy chcą przeżyć swój „American Dream”. To właśnie Stany Zjednoczone stały się stolicą najpopularniejszych na świecie motocykli. W tym wpisie dowiecie się, które z nich są warte uwagi, i które opłaca się sprowadzić zza oceanu aby mogły nam sprawiać frajdę przez co najmniej kolejnych kilkanaście lat.

Amerykański motocykl, który zasługuje na uwagę to bez wątpienia motocykl Victory. Historia marki Victory ma swój początek w 1997 roku, czyli zaczęła się całkiem niedawno. Powstawała pod skrzydłami Polaris Industries, który marzył o tym aby jego maszyny odniosły choć w małym stopniu taki sukces jakim cieszył się Harley-Davidson. Motocykle Victory są typowymi cruiserami o masywnej budowie. Stworzone zostały głównie do celów turystycznych, charakteryzują się obniżonym położeniem siedzenia i wydłużoną ku tyłowi kierownicą. Brak zabudowanej karoserii pozwala dostrzec, że wyposażone są w silnik o widlastym układzie. Klasy i szyku dodają mu chromowane elementy. Motocykle Victory opinie mają jednoznaczne – uważane są za nowoczesne jednoślady o płynnych liniach i fenomenalnych kształtach, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. Napęd motocykli kryje się w innowacyjnej jednostce napędowej Freedom V-Twin o pojemności 1700 cm, która zapewnia spory moment obrotowy. Całość dopełniona sześcio-stopniową skrzynią biegów, mocnymi hamulcami i nieprzeciętnym zawieszeniem sprawia, że ta maszyna potrafi dostarczyć mnóstwa wrażeń nawet w najdłuższej trasie. Co więcej – uważana jest za bardzo wygodny pojazd.

Jedną z marek, która narodziła się najwcześniej jest znana wszystkim Indian, co miało miejsce na początku XX wieku – w 1901 roku. Założona przez kolarza i mechanika firma początkowo nosiła nazwę Hendee Manufacturing Company. Na początku Panowie specjalizowali się w produkcji rowerów, jednak gdy zaprezentowali swój pierwszy prototyp jednocylindrowego motocykla o nazwie Indian Single, wiadomo było, że to dopiero początek ich sukcesów. Motocykle Indian bardzo szybko zasłynęły na całym świecie. Po wzlotach i upadkach, które związane były z I i II Wojną Światową oraz licznymi bankructwami i roszczeniami co do własności marki, ostatecznie w 2011 roku Indian została przejęta przez Polaris Industries. I tak w 2013 roku wypuszczono nowe modele nawiązujące formą do pierwowzorów. Dla nowych właścicieli ważne było aby kolejne maszyny nawiązywały do tradycji i fundamentów marki. Z drugiej strony zadbali o to aby nowa generacja motocykli Indian imponowała klientom osiągami i innowacyjnymi technologiami. W tamtym okresie powstały takie jednoślady jak Chief Classic, Chief Vintage i Chieftain, a każdy z nich oczywiście narodził się USA. Piękne, klasyczne i zespalające całą historię marki Indiana są faworytami jeżeli chodzi o import motocykli z USA w XXI wieku. Patrząc na nie można odnieść wrażenie, że są doskonałą kopią pierwszych jednośladów jakie wypuściła Indian. Połączenie dużych błotników i chromowanych dodatków z innowacyjnymi komponentami (takimi jak lampy LED, system audio czy ABS) to coś, o czym marzą pasjonaci dwóch kółek.

Wymieniając najlepsze motocykle amerykańskie, grzechem byłoby nie wspomnieć o kultowym Harley Davidson. To właśnie od nazwy tej marki wzięło się słynne określenie dla kierowców tych jednośladów, którzy do dzisiaj znani są jako Harleyowcy. Historię tej marki już przedstawialiśmy w jednym z wpisów na naszym blogu, dlatego ten artykuł chcielibyśmy poświęcić głównie najpopularniejszym modelom Harley Davidsona. Aktualnie ta amerykańska marka jest niezwykle stabilna jak na rynek motocykli, a oprócz jednośladów tworzy również akcesoria motocyklowe i odzież. Wszechstronność działań powoduje, że udało jej się zyskać rzeszę wiernych klientów, a niektórzy z nich traktują Harley Davidson jak religię. Silna pozycja na rynku i popularność na całym świecie dodatkowo jest wzmacniana działalnością klubu Harley Owners Group, który został założony przez właścicieli przedsiębiorstwa. Jeżeli zastanawiasz się czy import Harleya z USA się opłaca, odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – tak! Jednymi z najbardziej popularnych motocykli Harleya, które najczęściej wybierają nasi klienci są: Sportser, Blackline, Road King Classic i Softail Fat Boy. Jeżeli nie wiesz jaki model byłby dla Ciebie odpowiedni i nie jesteś pewien czy ta inwestycja się opłaca – skontaktuj się z nami już dzisiaj. Znajdziemy dla Ciebie idealny motocykl z USA w atrakcyjnej cenie.

Pozostałe motocykle, które pomimo tego, że nie narodziły się w USA są od dawna dostępne na amerykańskim rynku jednośladów i mają się świetnie jeśli chodzi o import motocykli z Ameryki. To znane wszystkim: Yamaha, Honda i Suzuki. Tych modeli nikomu nie trzeba przedstawiać. Najpopularniejsza z nich jest zdecydowanie Yamaha XVS. Wzorowana na napędzie XV 535 jest dynamiczna zarówno przy niskich i średnich obrotach. To masywny i elegancki motocykl z silnikiem o pojemności 650 ccm, który rozmiarem przypomina największe klasyki. Wizualnie jak i technicznie motocykl Yamaha robi wrażenie zarówno na amatorach jak i na doświadczonych kierowcach. Zachwycające wykończenie detali i chromowane elementy karoserii jedynie ten pozytywny efekt wzmacniają. Ogromnym atutem jest również fakt, że podczas jazdy nie czuć ogromnej masy pojazdu, co jest zasługą odpowiednio zaprojektowanego siedziska, umieszczonego znacznie niżej niż ma to miejsce w innych motocyklach.

Podsumowując, Ameryka to raj dla motocyklistów. Jeżeli chcesz sprawdzić co dokładnie ma do zaoferowania amerykański rynek jednośladów – koniecznie odwiedź aukcje motocykli, które znajdziesz na stronach domów handlowych Iaai i Copart. To takie „amerykańskie allegro”, gdzie możesz znaleźć prawdziwe perełki jak również trafić na przysłowiowego „kota w worku”. Jeśli nie masz doświadczenia w kupowaniu pojazdów za granicą – jesteś w odpowiednim miejscu. Nasza firma – Atlantic Moto – znajdzie dla Ciebie idealny motocykl i załatwi wszystkie formalności związane z jego importem do Polski. Zaufaj profesjonalistom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *