2017 Dodge Challenger: Amerykański klasyk na polskich drogach

2017 Dodge Challenger to prawdziwy amerykański klasyk, który zasługuje na szczególną uwagę. Ten samochód to symbol mocy i stylu, który przyciąga wzrok na drogach nie tylko w USA, ale i w Polsce. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu modelowi, jego specyfikacji, cenom oraz możliwościom importu z USA.

Dodge Challenger to model, który zadebiutował na rynku amerykańskim w 1969 roku. Od tego czasu przeszedł wiele zmian, ale zawsze pozostał wierny swojemu dziedzictwu jako samochód sportowy o dużej mocy. Model z 2017 roku to już trzecia generacja tego samochodu, która zadebiutowała w 2008 roku.

2017 Dodge Challenger dostępny jest w wielu wersjach, począwszy od podstawowej SXT, przez sportową R/T, aż po topową SRT 392. Każda z nich oferuje coś innego, ale wszystkie mają jedno wspólne – są napędzane potężnymi silnikami V6 lub V8, które dostarczają mnóstwo mocy i emocji za kierownicą.

Ceny Dodge Challenger z 2017 roku na rynku amerykańskim zaczynają się od około 26 995 dolarów za wersję SXT, a kończą na 49 195 dolarów za wersję SRT 392. W Polsce ceny mogą być nieco wyższe ze względu na koszty importu i opłat celnych. Średnia cena 2017 Dodge Challenger na rynku wtórnym wynosi około 27 370 dolarów.

Import Dodge Challenger z USA do Polski to proces, który może być skomplikowany, ale jest również bardzo satysfakcjonujący. Wiele firm oferuje usługi importu samochodów z USA, które obejmują wszystko, od znalezienia odpowiedniego samochodu, przez załatwienie wszystkich formalności, aż po dostarczenie samochodu pod wskazany adres w Polsce.

Jednym z największych atutów importu samochodów z USA jest to, że można znaleźć tam wiele modeli, które nie są dostępne na europejskim rynku, a także samochody w bardzo dobrym stanie za znacznie niższe ceny niż w Europie. W przypadku 2017 Dodge Challenger, na rynku amerykańskim można znaleźć wiele egzemplarzy tego modelu w różnych wersjach i kolorach.

Podsumowując, 2017 Dodge Challenger to samochód, który zasługuje na uwagę każdego miłośnika amerykańskich samochodów sportowych. Jego moc, styl i dziedzictwo sprawiają, że jest to samochód, który przyciąga wzrok na każdej drodze. Import tego modelu z USA do Polski to świetna okazja, aby stać się właścicielem tego amerykańskiego klasyka